Eğitimin Amacı

Katılımcıların popüler bir yöntem olan ‘Refleksoloji’ tedavisini öğrenmeleri ve bu konuyla ilgili istihdam bulabilmeleri.


Eğitim İçeriği

Refleksolojinin tanımı, anatomisi, fizyolojik etkileri, endikasyonları ve kontraendikasyonları, uygulama teknikleri, hastalıklara göre uygulama alanları, popüler uygulamalar.


Kimler Katılabilir

Sağlık alanında çalışan veya ön-lisans ve lisans eğitimi almakta olan veya mezun durumda olanlar.


Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri

Ön kayıt: Başvurmak istediğiniz eğitim; kesin kayıt döneminde değilse, sağ üst köşede bulunan başvuru butonundan ön başvuruda bulunabilirsiniz. Kesin kayıtların açılması ile tarafınıza mail ile bilgi verilmektedir.

Kesin kayıt: Eğitim kesin kayıtlarının açılması itibariyle aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kesin kayıtlar eğitim başlamadan 20 gün önce açılmakta ve kontenjanın dolmasıyla kapatılmaktadır.

Kesin kayıt işlemleri için: https://birsem.biruni.edu.tr/apply.php


Eğitim Ücreti

Eğitim Ücreti: 800 TL

Öğrenci Eğitim Ücreti: 600 TL

Katılım Belgesi: Eğitim sonunda katılımcılarımıza Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Rektörlük onaylı ve E-Devlet onaylı Eğitim Sertifikası verilecektir.

NOT: İlan edilen eğitimin açılması için asgari katılımcı sayısı 15’dir.


Eğitim Yeri, Tarih ve Saatleri

Yer : Biruni Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı

Eğitim Tarihleri : 20-21 Mayıs 2023

Teorik Eğitim: 

Uygulama Eğitimi: 

Eğitim Günleri : Cumartesi-Pazar


KISA ÖZGEÇMİŞ

Yrd. Doç. Dr. Başar ÖZTÜRK
basar_ozturk

26.10.1983 tarihinde Kağızman’da doğdu. İlkokul eğitimini Kağızman’da, ortaokul ve lise eğitimini ise Kars’ta gerçekleştirdi. 2001 yılında Kars Fen Lisesi’nden mezun oldu.


2002 yılında üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Fizik ve Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü kazandı. 2007 yılında bu bölümden mezun oldu. Yine aynı okulda Protez Ortez Biyomekanik alanında 2010 yılında yüksek lisans, 2014 yılında doktora derecesi aldı.


Lisans mezuniyetinden sonra 2007-2011 yılları arasında Ankara’da özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde fizyoterapist olarak görev yaptı. Özellikle bu dönemden itibaren ve sonraki yıllarda refleksoloji uygulamalarını uygulamaya başladı.


2011-2014 yılları arasında akademik kariyerine Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünde öğretim görevlisi ünvanıyla başladı. Aynı zamanda bu fakülteye bağlı Protez Ortez Biyomekanik Merkezi’nin sorumluluğunu üstlendi.


2014/2015 yılı bahar döneminde British University of Nicosia Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra; 2015/2016 eğitim öğretim dönemi itibariyle İstanbul’da bulunan Biruni Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğretim üyesi ve Ergoterapi bölüm başkanı olarak göreve başladı. Halen bu üniversitede çalışmalarını sürdürmektedir.

Önemli Not:

 BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ. LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.