Eğitimin Tanımı

Otizm, Sertifika Programı, Sertifika Eğitimi,


Eğitimin Amacı

Bu sertifika programının amacı kursun katılımcılarına otizmli bireylere çeşitli öğrenme ortamları ve olağan koşullarda gerekli becerilerin nasıl öğretilebileceğini, birey ve çevresi için olumlu sonuçlar doğuracak durumlarda nasıl hareket edilebileceğini kazandırmaktır. Programda katılımcılara en yeni eğitim metotları dünya standartlarında, en kapsamlı şekilde, bol görseller ve materyalleriyle aktarılacaktır.


Eğitim İçeriği

Eğitimde etkili bir öğretim programı geliştirmeye, bilimsel dayanaklı güncel etkili öğretim metotlarına ve zorlayıcı davranışları değiştirme uygulamalarına odaklanılacaktır. Eğitimde sıkça video analizlerine ve kısa uygulamalara yer verilecektir.


Kimler Katılabilir?

  • Otizmli çocuklarla çalışan eğitimciler ve terapistler ile Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi,Tıp Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve mezunları katılabilir.

Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri

Ön kayıt: Başvurmak istediğiniz eğitim; kesin kayıt döneminde değilse, sağ üst köşede bulunan başvuru butonundan ön başvuruda bulunabilirsiniz. Kesin kayıtların açılması ile tarafınıza mail ile bilgi verilmektedir.

Kesin kayıt: Eğitim kesin kayıtlarının açılması itibariyle aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kesin kayıtlar eğitim başlamadan 20 gün önce açılmakta ve kontenjanın dolmasıyla kapatılmaktadır.

Kesin kayıt işlemleri için: https://birsem.biruni.edu.tr/apply.php


Eğitim Ücretleri

Toplam Saat : 42
Eğitim Ücreti :  1000 ₺

Öğrenci için : 600 ₺ 


Eğitim Yeri, Tarih ve Saatleri

Yer : Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi

Tarih : 14.04.2023 – 22.04,2023 

Hafta içi:  17:30-21:30

Katılım Belgesi: Eğitim sonunda katılımcılarımıza Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Rektörlük onaylı ve E-Devlet onaylı Eğitim Sertifikası verilecektir.


Eğitmen Kadrosu

Prof. Dr. Binyamin Birkan ve Uzman eğitim kadrosu

Önemli Not:

 BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ. LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.