Sürekli Eğitim Merkezimiz, Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) üyesidir. - 444 8 276 (Dahili:1292 - 1299)

logo


Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi Eğitimi

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


EĞİTİMİN ADI


Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi

EĞİTİMİN TANITIMI


Aromaterapi, klinik aromaterapi, aromaterapi kursu, klinik aromaterapi kursu, aromaterapi masajı, esansiyel yağlar, kadın sağlığında aromaterapi, masaj, gebelik ve aromaterapi, doğumda aromaterapi, doğum sonu aromaterapi, laktasyon ve aromaterapi, bebek bakımında aromaterapi, menopoz ve aromaterapi, fertilite ve aromaterapi

EĞİTİMİN AMACI


Katılımcıların, aromaterapi uygulamalarının klinik kullanımıyla ilgili bilimsel dayanağı olan, ayrıntılı bilgiler eşliğinde, kadının yaşam döngüsü içinde, anlamlı olan her bir evreyi, esansiyel yağların sihirli dünyası ile buluşturmaları, her bir döneme özel aromaterapi kitlerini hazırlayabilmeleri ve bunları uygulayabilme becerilerini kazanmaları amaçlanmaktadır.

EĞİTİM İÇERİĞİ


 • Aromaterapiye Giriş
 • Esansiyel Yağlarda Sinerjiyi Yakalamak
 • Kadın Sağlığında Bilimsel Aromaterapi Çalışmalarının Kanıt Düzeyi
 • Kadın Sağlığında Kullanılan Esansiyel Yağlar
 • Aromaterapi Kitlerini Hazırlama (%100 doğal esansiyel yağlar ile çalışma)
 • Kendinize Özel Esansiyel Yağ Karışımını Oluşturma
 • Aromaterapi Masajı
 • Menstrual Siklusa Özel Aromaterapi
 • Gebelik Döneminde Aromaterapi
 • Doğum ve Doğum Sunu Dönemde Aromaterapi
 • Laktasyon ve Bebek Bakımında Aromaterapi
 • Jinekolojik Sorunlarda Aromaterapi (İnfeksiyonlar, Pelvik Ağrı, Menopoz, İnfertilite, Cinsel Sağlık ..vb)
 • Kadın, Güzellik ve Aromaterapi

KİMLER KATILABİLİR


Herkese açık bir kurs, bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

EĞİTİM ÜCRETİ


Eğitim Ücreti: 1800 TL

EĞİTİM YERİ, TARİH ve SAATLERİ


Yer:  Biruni Üniversitesi

Başlangıç Tarihi: 18-20 Haziran 2019 (üç gün, 24 saat)

Eğitim Günleri: Salı-Çarşamba-Perşembe

Saatler: 09.30-17.30

EĞİTMEN KADROSU


Prof.Dr. Gülay Rathfisch

 

KISA ÖZGEÇMİŞ


Gülay Rathfisch, 1983 – 1987 tarihleri arasında Önder ilkokulundan mezun olmuştur. Orta ve lise eğitimini 1987 – 1992 tarihleri arasında Şişli Yunus Emre Lisesinde tamamlamıştır.sem 1993 yılında girdiği İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulundan 1997 yılında birincilikle mezun olmuştur. Aynı yıl içinde mezun olduğu İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunda Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak işe başlamıştır. Akademik kariyerine1998 yılında Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında yüksek lisans programı ile giriş yapmıştır. 2001 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Solunum ve Tensel Uyarılma Tekniklerinin Gebenin Doğum Ağrısını Algılamasına Etkisi” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl içinde Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora programına başlamış 2005 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Ikınma Tekniğinin Anne ve Fetüs Üzerindeki Etkileri” konulu tez ile de doktora programını tamamlamıştır. 2007 yılında Yrd.Doç.Dr. kadrosuna atanan Gülay Rathfisch, 2013 yılında Doçentlik unvanını almıştır. Doç.Dr. Gülay Rathfisch, İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesinde 2018 yılında hizmet yılını doldurarak ayrılmıştır. Gülay Rathfisch, 2019 yılında Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Profesör kadrosuna atanmıştır ve bu kurumda hala hizmet vermektedir. Uzmanlık alanları arasında: Normal doğum eylemi, doğum ağrısı ve ağrı ile birliktelik, doğal doğum ve doğuma destek, gebelik yogası ve meditasyon, fertilite yogası ve fertilite masajı, bebek masajı ve yogası, Elektronik Fetal Monitörizasyon  (NST uygulama ve yorumlama), doğum eyleminde kanıt temelli uygulamalar, arometerapi, kök hücre ve kordon kanı yer almaktadır. Doç.Dr. Gülay Rathfisch, aynı zamanda “Doğal Doğum Felsefesi” ve “Gebelikten Anneliğe Yoga” kitaplarının da yazarıdır.

afis