Sürekli Eğitim Merkezimiz, Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) üyesidir. - 444 8 276 (Dahili:1292 - 1299)

logo


Duyusal İşlem Bozukluklarında Duyu Bütünlüğü Tedavisi

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


EĞİTİMİN TANITIMI


Duyusal İşlemleme Bozukluklarında Duyu Bütünlüğü I; duyusal işlem bozuklukları, hücresel ve davranışsal seviyede duyu bütünlüğünün incelenmesi,  Problemlerin modülasyon ve praksis boyutunda gözden geçirilmesi, standardize testler, gözlem ve anket yöntemleri ayrıca testlerin yorumlanması.

EĞİTİMİN AMACI


Duyusal işlem bozuklukları ile ilgili bilgi edinir. Duyusal işlem bozukluklarının nörolojik düzeyde belirtilerini kavrar. Duyu bütünlüğü problemlerini ayrıntılı olarak tanımlar. Ölçme ve değerlendirme yöntemlerini uygulayabilecek beceri kazanır. İletişim için gerekli davranışlar hakkında bilgi edinir.

 EĞİTİM İÇERİĞİ


TEORİK/PRATİK DERS İÇERİKLERİ

Duyusal işlemleme bozuklukları, duyu bütünlüğü problemlerinin hücresel ve davranışsal düzeyde incelenmesi, duyusal işlem bozukluklarında duyu bütünlüğü problemleri, Modülasyon ve Praksis incelemesi, standardize ölçümler, gözlem ve duyu profili anketi ile değerlendirme

PRATİK DERS İÇERİKLERİ


Duyu bütünlüğü problemlerinin ölçme değerlendirilmesi ile ilgili uygulama /Videolar izleme 

KURSUN ÖĞRENİM ÇIKTILARI

Duyusal işlem bozuklukları ile ilgili bilgi edinir. Duyusal işlem bozukluklarının nörolojik düzeyde belirtilerini kavrar. Duyu bütünlüğü problemlerini ayrıntılı olarak tanımlar. Ölçme ve değerlendirme yöntemlerini uygulayabilecek beceri kazanır. İletişim için gerekli davranışlar hakkında bilgi edinir.

KİMLER KATILABİLİR


Ergoterapist ve fizyoterapist, mezun ve öğrenci  

EĞİTİM YERİ, TARİH ve SAATLERİ


Yer: Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Eğitim Tarihi: 11 Nisan 2020 – 12 Nisan 2020

Toplam Kurs Saati: 20 saat teorik ve pratik 1 Ay olgu sunum raporlarının değerlendirilmesi

Günler: Cumartesi /Pazar

Saatler: 09.00- 17.00

Eğitim ücreti: 850 TL

Biruni Üniversitesi Öğrenci Ücreti: 750 TL

Banka Bilgileri:

Hesap Adı: Biruni Üniversitesi

Banka: Türk Ekonomi Bankası-Beşiktaş Şb.

IBAN No: TR23 0003 2000 0000 0069 2724 45

EĞİTMEN KADROSU


KISA ÖZGEÇMİŞ

PROF. DR HÜLYA KAYIHAN.

Bu konudaki yeterlilikleri, aldığı kurs ve eğitim sertifikaları:   The Use of a  Cognitive Approach in the Rehabilitation of Hemiplegic Upper Extremity for OT and PT Jean- Pierre Bleton, , ( F ) 06/12 June 1994, Copenhagen  Sensory Integration Elisabeth Sochting Mag Phil  psyhology SI instructer Daniele Schlager OTR  SC Istructer Vice- president of Austrian Association for Sensory Integration and Affiliated with SIGN Academie für Ergotheraphe Vienna European Network Occupational Therapy Higher Education, 06/12 June 1994, Copenhagen.,   Training Course, Jtech Medical Ind., Salt Lake City, Utah, USA, 5-7 December 2000.,   Certified Sensory Integration Therapist –SIPT Board Certification Licensed Physical Therapist, Registered/Licensed SIPT., “TOMATİS” İşitme Terapisi Eğitimi , 05 – 08 Eylül 2016 , Valeria Gas ., CBT – Biofeedback “Uygulamalı İleri CBT Teknikleri” Eğitimi, Hacettepe Üniversitesi, 17 – 21 Nisan 2017 Ankara, Yaratıcı Beceriler Eğitimi Hacettepe Üniversitesi,03 – 11 Nisan 2017, Patricia DeWITT  ve  Daleen CASTELEIJN., CBT – Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi II – 10 – 15 Ekim 2016, Ankara, Milosh Slepecky ve Antonina Kotianova , Ankara. , Kognitif terapi, Cognitive brain tree, 2016 İngiltere . , Öz Farkındalık ve Beden Farkındalığı Eğitimi “Somatik Deneyimleme” 20 – 23 Haziran 2017 Hacettepe Üniversitesi, Ursula Fürstenwald., MOHO (İnsan Uğraşı Modeli) Eğitimi, Prof. Patt DeWitt ,22 – 26 Mayıs 2017, Ankara.

 

duyu-butunleme-afis