Eğitimin Tanımı

Duyusal İşlem Bozukluklarında Duyu Bütünlüğü ve Aktivite Performansı Eğitimi Sertifika Programı I; duyusal işlem bozuklukları, hücresel ve davranışsal seviyede duyu bütünlüğünün incelenmesi, Problemlerin modülasyon ve praksis boyutunda gözden geçirilmesi, standardize testler, gözlem ve anket yöntemleri ayrıca testlerin yorumlanması.


Eğitimin Amacı

Duyusal işlem bozuklukları ile ilgili bilgi edinir. Duyusal işlem bozukluklarının nörolojik düzeyde belirtilerini kavrar. Duyu bütünlüğü problemlerini ayrıntılı olarak tanımlar. Ölçme ve değerlendirme yöntemlerini uygulayabilecek beceri kazanır. İletişim için gerekli davranışlar hakkında bilgi edinir.


Eğitimin İçeriği

  • TEORİK/PRATİK DERS İÇERİKLERİ

Duyusal işlemleme bozuklukları, duyu bütünlüğü problemlerinin hücresel ve davranışsal düzeyde incelenmesi, duyusal işlem bozukluklarında duyu bütünlüğü problemleri, Modülasyon ve Praksis incelemesi, standardize ölçümler, gözlem ve duyu profili anketi ile değerlendirme

  • PRATİK DERS İÇERİKLERİ

Duyu bütünlüğü problemlerinin ölçme değerlendirilmesi ile ilgili uygulama /Videolar izleme


Kursun Öğrenim Çıktıları

Duyusal işlem bozuklukları ile ilgili bilgi edinir. Duyusal işlem bozukluklarının nörolojik düzeyde belirtilerini kavrar. Duyu bütünlüğü problemlerini ayrıntılı olarak tanımlar. Ölçme ve değerlendirme yöntemlerini uygulayabilecek beceri kazanır. İletişim için gerekli davranışlar hakkında bilgi edinir.


Kimler Katılabilir

Ergoterapist ve fizyoterapist, mezun ve öğrenci


Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri

Ön kayıt: Başvurmak istediğiniz eğitim; kesin kayıt döneminde değilse, sağ üst köşede bulunan başvuru butonundan ön başvuruda bulunabilirsiniz. Kesin kayıtların açılması ile tarafınıza mail ile bilgi verilmektedir.

Kesin kayıt: Eğitim kesin kayıtlarının açılması itibariyle aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kesin kayıtlar eğitim başlamadan 20 gün önce açılmakta ve kontenjanın dolmasıyla kapatılmaktadır.

Kesin kayıt işlemleri için: https://birsem.biruni.edu.tr/apply.php


Eğitim Yeri, Tarih ve Saatleri

Yer : Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Eğitim Tarihi : 07.04.2023 – 10.04.2023

Eğitim Süresi : 20 saat teorik ve pratik 1 Ay olgu sunum raporlarının değerlendirilmesi

Günler : Cumartesi /Pazar

Eğitim Saatlerimiz : 19.00-23.00

Eğitim Ücreti : 850 TL

Biruni Üniversitesi Öğrenci Ücreti : 750 ₺

Katılım Belgesi: Eğitim sonunda katılımcılarımıza Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Rektörlük onaylı ve E-Devlet onaylı Eğitim Sertifikası verilecektir.


Eğitmen Kadrosu

KISA ÖZGEÇMİŞ

PROF. DR HÜLYA KAYIHAN.

Bu konudaki yeterlilikleri, aldığı kurs ve eğitim sertifikaları: The Use of a Cognitive Approach in the Rehabilitation of Hemiplegic Upper Extremity for OT and PT Jean- Pierre Bleton, , ( F ) 06/12 June 1994, Copenhagen Sensory Integration Elisabeth Sochting Mag Phil psyhology SI instructer Daniele Schlager OTR SC Istructer Vice- president of Austrian Association for Sensory Integration and Affiliated with SIGN Academie für Ergotheraphe Vienna European Network Occupational Therapy Higher Education, 06/12 June 1994, Copenhagen., Training Course, Jtech Medical Ind., Salt Lake City, Utah, USA, 5-7 December 2000., Certified Sensory Integration Therapist –SIPT Board Certification Licensed Physical Therapist, Registered/Licensed SIPT., “TOMATİS” İşitme Terapisi Eğitimi , 05 – 08 Eylül 2016 , Valeria Gas ., CBT – Biofeedback “Uygulamalı İleri CBT Teknikleri” Eğitimi, Hacettepe Üniversitesi, 17 – 21 Nisan 2017 Ankara, Yaratıcı Beceriler Eğitimi Hacettepe Üniversitesi,03 – 11 Nisan 2017, Patricia DeWITT ve Daleen CASTELEIJN., CBT – Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi II – 10 – 15 Ekim 2016, Ankara, Milosh Slepecky ve Antonina Kotianova , Ankara. , Kognitif terapi, Cognitive brain tree, 2016 İngiltere . , Öz Farkındalık ve Beden Farkındalığı Eğitimi “Somatik Deneyimleme” 20 – 23 Haziran 2017 Hacettepe Üniversitesi, Ursula Fürstenwald., MOHO (İnsan Uğraşı Modeli) Eğitimi, Prof. Patt DeWitt ,22 – 26 Mayıs 2017, Ankara.

Önemli Not:

 BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ. LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.