Eğitimin Tanımı

Yoga, meditasyon, Gebelik Yogası, Hamile Yogası, Anne Bebek İletişimi, Biyoenerji, Enerji Beden, Nefes Farkındalığı, Anne Bebek İletişimi Mudrası, Anne Bebek İletişiminde Müzik ve Dans


Eğitimin Amacı

Kursiyerlerle birlikte, birlikteliğin, huzurun ve sevginin buluştuğu bir  atmosferde  gebelik yogası ve  meditasyon sürecine akmak, kadına ve bebeğine  dokunarak onlardan gelen sevgi enerjisiyle  kucaklaşmak ve   sadece  gebelik yogası  deneyimi değil aynı zamanda  içsel  bir yolculuğa da çıkmaya niyetlenmek eğitimimizin hedefleri arasında yer almaktadır.


Eğitim İçeriği

Yaşam Kaynağımız Nefes

Beden Enerji Merkezleri

Biyoenerji Çalışması

Yogaya Giriş

Anne Bebek İletişimi ve Meditasyon

Anne Bebek İletişiminde Müzik ve Dansın Hikayesi

Gebelik Haftalarına Özel Yoga ve Meditasyon

Doğum Anında Yoga ve Meditasyon

Postpartum Yoga ve Meditasyon

Bebek Yogası (ilk 3 ay)

Grup Çalışmaları


Kimler Katılabilir?

Herkese açık bir kurs, bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Katılımcı Sayısı: 12 kişi


Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri

Ön kayıt: Başvurmak istediğiniz eğitim; kesin kayıt döneminde değilse, sağ üst köşede bulunan başvuru butonundan ön başvuruda bulunabilirsiniz. Kesin kayıtların açılması ile tarafınıza mail ile bilgi verilmektedir.

Kesin kayıt: Eğitim kesin kayıtlarının açılması itibariyle aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kesin kayıtlar eğitim başlamadan 20 gün önce açılmakta ve kontenjanın dolmasıyla kapatılmaktadır.

Kesin kayıt işlemleri için: https://birsem.biruni.edu.tr/apply.php


Eğitim Ücreti

Kişi Başı Toplam Ücret: 1550 ₺

Not : Eğitim Materyali Olarak; “Gebelikten Anneliğe Yoga” kitabı kursiyerlere verilecektir.


Eğitim Yeri, Tarih ve Saatleri

Yer : İstanbul, Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Başlangıç Tarihi : 03.04.2023 – 14.04.2023

Saatler : 8:30 – 17:00

Katılım Belgesi: Eğitim sonunda katılımcılarımıza Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Rektörlük onaylı ve E-Devlet onaylı Eğitim Sertifikası verilecektir.


Eğitmen Kadrosu

Prof.Dr. Gülay Rathfisch


Kısa Özgeçmiş

Gülay Rathfisch, 1983 – 1987 tarihleri arasında Önder ilkokulundan mezun olmuştur. Orta ve lise eğitimini 1987 – 1992 tarihleri arasında Şişli Yunus Emre Lisesinde tamamlamıştır. 1993 yılında girdiği İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunsem dan 1997 yılında birincilikle mezun olmuştur. Aynı yıl içinde mezun olduğu İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunda Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak işe başlamıştır. Akademik kariyerine1998 yılında Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında yüksek lisans programı ile giriş yapmıştır. 2001 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Solunum ve Tensel Uyarılma Tekniklerinin Gebenin Doğum Ağrısını Algılamasına Etkisi” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl içinde Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora programına başlamış 2005 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Ikınma Tekniğinin Anne ve Fetüs Üzerindeki Etkileri” konulu tez ile de doktora programını tamamlamıştır. 2007 yılında Yrd.Doç.Dr. kadrosuna atanan Gülay Rathfisch, 2013 yılında Doçentlik unvanını almıştır. Doç.Dr. Gülay Rathfisch, İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesinde 2018 yılında hizmet yılını doldurarak ayrılmıştır. Gülay Rathfisch, 2019 yılında Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Profesör kadrosuna atanmıştır ve bu kurumda hala hizmet vermektedir. Uzmanlık alanları arasında: Normal doğum eylemi, doğum ağrısı ve ağrı ile birliktelik, doğal doğum ve doğuma destek, gebelik yogası ve meditasyon, fertilite yogası ve fertilite masajı, bebek masajı ve yogası, Elektronik Fetal Monitörizasyon  (NST uygulama ve yorumlama), doğum eyleminde kanıt temelli uygulamalar, aromaterapi, kök hücre ve kordon kanı yer almaktadır. Prof.Dr. Gülay Rathfisch, aynı zamanda “Doğal Doğum Felsefesi”, “Gebelikten Anneliğe Yoga” ve “Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi” kitaplarının da yazarıdır.

Önemli Not:

 BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ. LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.