Sürekli Eğitim Merkezimiz, Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) üyesidir. - 444 8 276 (Dahili:1292 - 1299)

logo


Gebelik Yogası Eğitici Eğitimi Kursu

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


EĞİTİMİN ADI


Gebelik Yogası Eğitici Eğitimi Kursu

EĞİTİMİN TANITIMI


Yoga, meditasyon, Gebelik Yogası, Hamile Yogası, Anne Bebek İletişimi, Biyoenerji, Enerji Beden, Nefes Farkındalığı, Anne Bebek İletişimi Mudrası, Anne Bebek İletişiminde Müzik ve Dans

EĞİTİMİN AMACI


Kursiyerlerle birlikte, birlikteliğin, huzurun ve sevginin buluştuğu bir  atmosferde  gebelik yogası ve  meditasyon sürecine akmak, kadına ve bebeğine  dokunarak onlardan gelen sevgi enerjisiyle  kucaklaşmak ve   sadece  gebelik yogası  deneyimi değil aynı zamanda  içsel  bir yolculuğa da çıkmaya niyetlenmek eğitimimizin hedefleri arasında yer almaktadır.

EĞİTİM İÇERİĞİ


Yaşam Kaynağımız Nefes

Beden Enerji Merkezleri

Biyoenerji Çalışması

Yogaya Giriş

Anne Bebek İletişimi ve Meditasyon

Anne Bebek İletişiminde Müzik ve Dansın Hikayesi

Gebelik Haftalarına Özel Yoga ve Meditasyon

Doğum Anında Yoga ve Meditasyon

Postpartum Yoga ve Meditasyon

Bebek Yogası (ilk 3 ay)

Grup Çalışmaları

KİMLER KATILABİLİR


Herkese açık bir kurs, bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Katılımcı Sayısı: 12 kişi

EĞİTİM ÜCRETİ


Kişi Başı Toplam Ücret: 1550 TL

Not: Eğitim Materyali Olarak; “Gebelikten Anneliğe Yoga” kitabı kursiyerlere verilecektir.

EĞİTİM YERİ, TARİH ve SAATLERİ


Yer: İstanbul, Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Başlangıç Tarihi: 3 Haziran 2020-7 Haziran 2020

Saatler: 8:30 – 17:00

EĞİTMEN KADROSU


Prof.Dr. Gülay Rathfisch

KISA ÖZGEÇMİŞ


Gülay Rathfisch, 1983 – 1987 tarihleri arasında Önder ilkokulundan mezun olmuştur. Orta ve lise eğitimini 1987 – 1992 tarihleri arasında Şişli Yunus Emre Lisesinde tamamlamıştır. 1993 yılında girdiği İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunsem dan 1997 yılında birincilikle mezun olmuştur. Aynı yıl içinde mezun olduğu İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunda Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak işe başlamıştır. Akademik kariyerine1998 yılında Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında yüksek lisans programı ile giriş yapmıştır. 2001 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Solunum ve Tensel Uyarılma Tekniklerinin Gebenin Doğum Ağrısını Algılamasına Etkisi” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl içinde Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora programına başlamış 2005 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Ikınma Tekniğinin Anne ve Fetüs Üzerindeki Etkileri” konulu tez ile de doktora programını tamamlamıştır. 2007 yılında Yrd.Doç.Dr. kadrosuna atanan Gülay Rathfisch, 2013 yılında Doçentlik unvanını almıştır. Doç.Dr. Gülay Rathfisch, İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesinde 2018 yılında hizmet yılını doldurarak ayrılmıştır. Gülay Rathfisch, 2019 yılında Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Profesör kadrosuna atanmıştır ve bu kurumda hala hizmet vermektedir. Uzmanlık alanları arasında: Normal doğum eylemi, doğum ağrısı ve ağrı ile birliktelik, doğal doğum ve doğuma destek, gebelik yogası ve meditasyon, fertilite yogası ve fertilite masajı, bebek masajı ve yogası, Elektronik Fetal Monitörizasyon  (NST uygulama ve yorumlama), doğum eyleminde kanıt temelli uygulamalar, aromaterapi, kök hücre ve kordon kanı yer almaktadır. Prof.Dr. Gülay Rathfisch, aynı zamanda “Doğal Doğum Felsefesi”, “Gebelikten Anneliğe Yoga” ve “Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi” kitaplarının da yazarıdır.