BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


EĞİTİMİN ADI


Doğum Öncesi Haptonomi Çalışması (Bebeğin Ruhuna Ulaşan Sevgi Dokunuşları)

EĞİTİMİN TANITIMI


Haptonomo, Prekonsepsiyonel Dönem, Gebelik, Hamile, Kozmik Beşik, Kozmik Gebelik, Anne Bebek İletişimi, Doğum, Doğum Sonu, Yenidoğan, Bağlanma, Yaşam Enerjisi, Nefes Farkındalığı, Biyoenerji, Anne Bebek İletişimi Meditasyonu, Meditasyon ve Aromaterapi, Esansiyel Yağlar, Yaşam Armağanları. 

EĞİTİMİN AMACI


Haptonomi Çalışması Eğitiminde,
•    Prekonsepsiyonel dönemden doğum sonu da dahil ebeveynlik sürecine hazırlık,
•    Doğum öncesi bebekle iletişim, 
•    Bebekte rahim içindeyken dış dünyanın farkındalığını oluşturmak, 
•    Bebeği ruhsal ve zihinsel boyutta dış ortama hazırlamak, 
•    Anne ve babanın rahim içindeki bebeğe ulaşmaları, onunla küçük oyunlar ile bağlanma sürecini desteklemeleri, 
•    Doğumda bebekle birlikte yolculuğu tamamlama, doğum sonrası bebeğin dış dünyayla birlikteliğinin desteklenmesi ve bebeğin bireysel gelişiminin güçlendirilmesi…vb  alanlarda kursiyerlerde farkındalık oluşturulması hedeflerimiz arasındadır. 

Kursiyerler bu çerçeve boyutunda hizmet sundukları ailelerle birlikte özel çalışmalar ile anne bebek iletişimini yaşamın her boyutunda destekleyebilecekler… 

 

EĞİTİM İÇERİĞİ


Haptonomi Giriş
Nefes ile Anda Kalmak
Beden Enerji Merkezleri,

Anne Bebek İletişiminde Enerji Bantları

Prekonsepsiyonel Dönem ve Haptonomi

Kozmik Beşik / Kozmik Gebelik

Gebelik ve Haptonomi “Suyun Gizemi”
Doğum Eyleminde Haptonomi
Doğum Sonu Dönem ve Haptonomi
Yaşam Boyu Sevgi Kordonuna Tutunma  “Armağanları Kullanma Zamanı”

Anne Bebek İletişim Meditasyonu “Aromaterapi ile Kalp Notasını Yakalama”

KİMLER KATILABİLİR


Herkese açık bir kurs, bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Katılımcı Sayısı: 12 kişi

EĞİTİM ÜCRETİ

Kişi Başı Toplam Ücret: 300 TL

EĞİTİM YERİ, TARİH ve saatLERİ

Yer: İstanbul, Biruni Üniversitesi

Başlangıç Tarihi: 2 Kasım 2019 Cumartesi

Saatler: 9.00-17:00

EĞİTMEN KADROSU


Prof.Dr. Gülay Rathfisch

KISA ÖZGEÇMİŞ


sem

Gülay Rathfisch, 1983 – 1987 tarihleri arasında Önder ilkokulundan mezun olmuştur. Orta ve lise eğitimini 1987 – 1992 tarihleri arasında Şişli Yunus Emre Lisesinde tamamlamıştır. 1993 yılında girdiği İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulundan 1997 yılında birincilikle mezun olmuştur. Aynı yıl içinde mezun olduğu İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunda Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak işe başlamıştır. Akademik kariyerine1998 yılında Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında yüksek lisans programı ile giriş yapmıştır. 2001 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Solunum ve Tensel Uyarılma Tekniklerinin Gebenin Doğum Ağrısını Algılamasına Etkisi” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl içinde Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora programına başlamış 2005 yılında “Doğum Eyleminde Uygulanan Ikınma Tekniğinin Anne ve Fetüs Üzerindeki Etkileri” konulu tez ile de doktora programını tamamlamıştır. 2007 yılında Yrd.Doç.Dr. kadrosuna atanan Gülay Rathfisch, 2013 yılında Doçentlik unvanını almıştır. Doç.Dr. Gülay Rathfisch, İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesinde 2018 yılında hizmet yılını doldurarak ayrılmıştır. Gülay Rathfisch, 2019 yılında Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Profesör kadrosuna atanmıştır ve bu kurumda hala hizmet vermektedir. Uzmanlık alanları arasında: Normal doğum eylemi, doğum ağrısı ve ağrı ile birliktelik, doğal doğum ve doğuma destek, gebelik yogası ve meditasyon, fertilite yogası ve fertilite masajı, bebek masajı ve yogası, Elektronik Fetal Monitörizasyon  (NST uygulama ve yorumlama), doğum eyleminde kanıt temelli uygulamalar, aromaterapi, kök hücre ve kordon kanı yer almaktadır. Prof.Dr. Gülay Rathfisch, aynı zamanda “Doğal Doğum Felsefesi”, “Gebelikten Anneliğe Yoga” ve “Kadın Sağlığında Klinik Aromaterapi” kitaplarının da yazarıdır.