Sürekli Eğitim Merkezimiz, Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) üyesidir. - 444 8 276 (Dahili:1292 - 1299)

logo


Çocuklar İçin Felsefe Uygulayıcı Eğitimi

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


Çocuklar İçin Felsefe Nedir?

Dünyada farklı düşünme eğitimi programları kullanılmaktadır. Bu programlardan biri de “Çocuklar için Felsefe (ÇİF)”dir. Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi Programı (ÇİFEP) çocuğun düşünme becerilerini geliştiren ve ne öğrendiğinden ziyade nasıl öğrendiğine odaklanmasını sağlayan bir düşünme eğitimi programıdır. ÇİFEP empati, işbirlikli düşünme, kendine güvenme, başarısızlıktan korkmama, kendini kontrol, akademik başarı, okuduğunu ve dinlediğini anlama, eleştirel ve yaratıcı düşünme, akıl yürütme ve üst bilişsel becerilerin gelişimini desteklemesi bakımından dünyada 50’den fazla ülkede uygulanmaktadır.

BEDAM tarafından düzenlenen Çocuklar İçin Felsefe Eğitim Programı birbirini takip eden 3 seviyeden oluşmaktadır.

Temel eğitim ve uygulamaların sunulduğu 1. ve 2. seviyede gerçekleştirilen Uygulayıcı Eğitimi toplam 48 saattir.

3.seviyede ise, 48 saatlik uygulama ve süpervizyonu içeren Eğitmenlik Eğitimi gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda toplam eğitim süresi 96 saattir.

Kimler Katılabilir?

Çocuklarla ya da daha büyük yaş grupları ile çalışmaya meraklı, herhangi bir alanda lisans yapmakta olan ya da ön lisans/ lisans derecesine sahip kişiler bu programa katılabilir. Programın 1. ve 2. Seviyesini tamamlayan katılımcılar “ Çocuklar İçin Felsefe Uygulayıcı Sertifikası” almaya hak kazanır. 3. Seviyesine devam ederek tamamlayan katılımcılar “Çocuklar için Felsefe Eğitimci Eğitmeni Sertifikası” almaya hak kazanır.

 

Tarih:

 

18 Nisan 2020-19 Nisan 2020

Saatler:

Haftaiçi grupları 17.00-20.00 saatleri arasında haftada 2 gün olarak planlanmıştır. 1. seviye toplamda 4 iş gününde tamamlanacaktır.

Haftasonu grupları Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında 2 günde 1. Seviyeyi tamamlayacaklardır.

 

Süre:

1.       Seviye: 12 saat       1. Seviye Programı için tıklayınız

2.       Seviye: 36 saat

Yer: Biruni Üniversitesi Topkapı Kampüsü

 

Fiyat:

Eğitim Ücreti:  1000 TL

Öğrenci için : 700 TL 

 

Eğitimciler:

Prof. Dr. Adnan ÖMERUSTAOĞLU

Dr. Öğr. Üyesi Işıl TAŞ

Uzman Nihan PEKER ANTEPE

Öğr. Gör. Seda AKTÜRK

 

Ayrıntılı bilgi için:

Tel: 444 8 276 Dahili:1292-1299 / sem@biruni.edu.tr

 

felsefe