EĞİTİMİN TANITIMI

Ortodonti  laboratuvarında üretilen  sabit ve hareketli apareylerin yapım yöntemlerini uygulamalı  olarak diş teknisyenlerine öğretmek.


EĞİTİMİN AMACI

Diş Hekimliğinin önemli bir uzmanlık alanı olan Ortodonti’de hastalara uygulanan tedavi edici apareylerin laboratuar ortamında yapılma teknolojisinin eğitim ve öğretimini yapmak.


EĞİTİM İÇERİĞİ                   

Eğitimde aşağıda belirtilen aygıtların teorik dersleri verilecek, sonra laboratuarda uygulaması yaptırılacaktır.

  • Hareketli apareylerin tutucu ve aktif elemanlarının yapımı, ve apareyin akrilik gövdesinin hazırlanması, bitirilmesi.                   ( Teorik ve pratik)

  • Koruyucu apareyler,

  • Fonksiyonel apareylerin ( Aktivatör/Monoblok , Twinblock, Bionatör, Fraenkel apareyi ) labratuar yapım teknolojileri. .              ( Teorik ve pratik)

  • Essix pekiştirme plak yapım tekniği,

  • Lingual ark , Nance apareyi, TPA , Hayrax gibi sabit aygıtların yapımı.

  • Ağız dışı apareylerin labratuar uygulamaları.


KİMLER KATILABİLİR

Bu Sertifika eğitim programına Meslek Yüksek Okullarının Diş Protez teknisyenliği bölümü mezunları ve son sınıfa geçmiş öğrencileri katılabilir. Katılım 20 kişi ile sınırlıdır.

Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri

Ön kayıt: Başvurmak istediğiniz eğitim; kesin kayıt döneminde değilse, sağ üst köşede bulunan başvuru butonundan ön başvuruda bulunabilirsiniz. Kesin kayıtların açılması ile tarafınıza mail ile bilgi verilmektedir.

Kesin kayıt: Eğitim kesin kayıtlarının açılması itibariyle aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kesin kayıtlar eğitim başlamadan 20 gün önce açılmakta ve kontenjanın dolmasıyla kapatılmaktadır.

Kesin kayıt işlemleri için: https://birsem.biruni.edu.tr/apply.php


EĞİTİM ÜCRETİ

Saat Başı Ücret :    

Toplam Saat :  45 Saat

Kişi Başı Toplam Ücret :  5.000 TL

EĞİTİM YERİ, TARİH VE SAATLERİ

Yer :    BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Eğitim Tarihi  :  03.04.2023 – 14.04.2023

Günler  :    PAZARTESİ  –  CUMARTESİ ( 5,5  GÜN )

Saatler :   PAZARTESİ-CUMA: 08.00 -12.00 –  13.30 – 17.30   
                   CUMARTESİ : 08.00 – 13.00

YETERLİ  TALEP OLDUĞU TAKTİRDE  BAŞLANACAKTIR.

Katılım Belgesi: Eğitim sonunda katılımcılarımıza Biruni Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Rektörlük onaylı ve E-Devlet onaylı Eğitim Sertifikası verilecektir.


EĞİTMEN KADROSU

Prof.Dr. Muzaffer GÜLYURT

Dr.Öğretim Üyesi .Gülay Dumanlı GÖK


KISA ÖZGEÇMİŞ

  • Dr. Muzaffer GÜLYURT :

1974 İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi Mazunu. 1979 da Dojktorasını tamamladı. 1985 de Doçent , 1992 de Profesör oldu. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimlii Fakültesinde 2 Dönem Dekanlık yaptı.  Halen Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı ve Diş Hekimliği Hastanesi Başhekimi olarak görevine devam etmektedir.

  • Dt.Gülay DUMANLI GÖK :

1986 doğumlu, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Ekim – 2013 Sonbahar dönemi DUS sınavını kazanarak , 09.12.2013 de Abant İzzet Baysal DişHekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır.

18.12.2017 de  UZMANLIK TEZİ savunma sınavına ,  02.01.2018de de Uzmanlık sınavına girerek başarılı olmuş ve Ortodonti Uzmanı ünvanını almıştır.  Halen Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti Anabilim Dalı Dr.Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Eğitimin Tarihi

09 Kasım 2019

Önemli Not:

 BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ. LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.