EĞİTİMİN TANITIMI

Bireyin kişisel ifade deneyimi ve en küçük topluluk olan ailenin beraberce  yaratıcılığını arttırmasına yönelik, süreç odaklı, sanatsal  uygulamalar.  10 haftalık interaktif bir programdır. Katılımcının aktif olarak etkinliğe katılımı gereklidir.


EĞİTİMİN AMACI

Dersin temel amacı katılımcıların estetik algısını arttırmak ve yaratıcı süreçlerle problem çözümü çalışmalarını çoğaltmak. Uygulamalarla pratik kazandırmak.

Ailelerin beraberce kaliteli zaman geçirmeleri, aynı zamanda empati geliştirerek birbirlerini anlama ve kabul etmeye yönelik beceriler geliştirmeleri.


EĞİTİM İÇERİĞİ

Yaşam için sanat uygulamaları ve farkındalığının geliştirilmesi. İnteraktif  sanatsal uygulamalarla empati, anlama, kabul etme, çatışmaları sanat yoluyla çözümleme, bu konularda farkındalık ve pratik kazanma becerilerinin geliştirilmesi.

KİMLER KATILABİLİR

Aileler ve 8-12 yaş aralığındaki çocukları


EĞİTİM ÜCRETİ

Toplam Saat: 20 saat

Eğitim Ücreti: 650 TL


EĞİTİM YERİ, TARİH ve SAATLERİ

Yer: Biruni üniversitesi, Zeytinburnu yerleşkesi

Başlangıç Tarihi: 30 Mayıs 2020

Günler:  Cumartesi

Saatler:  13:00 – 15:00


EĞİTMEN KADROSU

Gülsüm Şebnem Füge Demirok, Doktorant, Yeditepe Üni. Sosyal Bilimler Ens. Plastik Sanatlar

 Doktorant, Yeditepe üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü,


KISA ÖZGEÇMİŞ

Füge Demirok 1976’da T.E.D. Ankara Koleji’nden, 1981’de Boğaziçi Üniversitesi, Temel Bilimler Fakültesi, Dilbilim ve Edebiyat Bölümü’nden mezundur. Boğaziçi Üniversitesi’nde Özer Kabaş’tan desen dersi almış, 1991-1993 yılları arasında New York’ta, SUNY Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanat Tarihi,Heykel, ve Desen dersleri alarak sanat eğitimine akademik olarak başlamış, İstanbul’a dönüşünde ise Marmara Üniversitesi G. S. F. heykel bölümü Ümit Öztürk rölyef atölyesine devam etmiştir. 1996-2002 yılları arasında İrfan Korkmazlar atölyesinde çalışmalarını sürdürmüştür. 

Yeditepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanatta Yeterlik doktora programında eğitimine devam eden Füge Demirok, 2016 yılında Florida Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sağlık Sektöründe Sanat sertifika programını başarı ile bitirerek, Sağlık Sektöründe Sanatın Faydaları ve Uygulamaları üzerine yazdığı tez ile 2017 yılı haziran ayında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans derecesini almıştır. Sanatçının resim ve heykel çalışmalarının yanısıra sanatın iyileştirici gücü kullanılarak sağlık kurumlarında geçirilen zamanın kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmaları da sürmektedir. Sanatçı UPSD üyesidir. 

Önemli Not:

 BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ. LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.